Wykonuję skłon tylko do kolan - jak to zmienić?

Witam, całe życie miałem problem z rozciąganiem mimo, że uprawiałem sport. Teraz mam 23 lata i tez ćwiczę, ale tylko sam dla siebie. Ale problem pozostał, a właściwie jest co raz gorzej. Do tego stopnia, że wykonując skłon sięgam mniej więcej do kolan. Postanowiłem coś z tym w końcu zrobić. Zacząłem rozciągać się na własna rękę jakieś to efekty przynosi, ale pojawiły się bule pleców i sięgam do polowy łydki najwyżej. Jeśli to możliwe prosiłbym o zestaw kilku prostych ćwiczeń które mi pomogą. Z góry dziękuje.
23 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Zanim rozpoczniesz systematyczne treningi, które umożliwią Ci pogłębienie skłonów, powinieneś jednak zgłosić się do lekarza rodzinnego/internisty. Problem, który opisałeś nie jest bowiem standardem, w szczególności dołączając do tego fakt, że uprawiasz sport regularnie. Twoje objawy mogą być wynikiem na przykład problemów z kręgosłupem. Warto byłoby zatem wykonać zdjęcie rtg kręgosłupa lub nawet potem MRI w przypadku wykrycia jakichkolwiek zmian.