Wymioty po zażyciu bardzo dużej ilości tabletek przeciwbólowych

moj kolega wzial dzisiaj w nocy "niby" 68 tabletek przeciwbolowych i zastanawiam sie co moze mu pomoc aby go odtruc wymiotuje od samego rana i to tak silnie ze szok . Prosze pomozcie jak mam pomoc mu doprowadzic sie do porzadku czy dzwonic na pogotowie???Dziekuje

Witam serdecznie! W tej sytuacji niezbędna jest hospitalizacja i zastosowanie specyficznych odtrutek na przyjęte leki. Wymioty są silna reakcją na zatrucie organizmu i same w sobie mogą doprowadzić do poważnych zaburzeń elektrolitowych. Proszę niezwłocznie zgłosić się do lekarza.