Wynik badania cholesterolu całkowitego u 48-letniej kobiety

Cholesterol całkowity238,HDL 84,LDL140 ,jestem aktywna fizycznie,jem prawie zdrowo ,bo niestety mam skłonnośc do słodyczy ,martwi mnie skąd ten wysoki cholesterol? Inne wyniki dobre ,nie chcę brać leków ,czy dieta tu jeszcze bardziej ryg0orystyczna może pomóc?

Proszę zastosować dietę o wysokiej zawartości nienasyconych kwasów tłuszczowych (ich źródłem są oleje roślinne i rybie, orzechy, nasiona, awokado) z jednoczenym ograniczeniem tłuszczów nasyconych (mleko i jego pełne przetwory, mięso wieprzowe i wołowe). Po zastosowaniu takiej diety przez 4-6 miesięcy badania należy powtórzyć - jeżeli nadal będą podwyższone należy je skonsultować z lekarzem (gdyż dieta nie jest tutaj wystarczającym środkiem terapeutycznym).