Wynik badania tarczycy i złe samopoczucie

Witam.proszę o pomoc wizytę mam w maju 2015r.nie wiem czy z tym wynikiem mam czekać tak długo..Tarczyca hipoechogeniczna,bez cech wzmożonego przepływu,Echostruktura gruczołu niejednorodna,z obecnością licznych pól hipoechogenicznych,w Cz.środkowej pł.prawego guzek normo-hiperechogeniczny 10mm.podobny śr.7mm w części środkowej lewego pł.Pr.pł.44mmx17mmx17mm,,lewy pł.47mmx17mmx18mm,Cieśń 3mm.Tarczyca ob.13,1Dodam że żle się czuję od dłuższego czasu,proszę o wyjaśnienie,dziękuję.

Witam Panią.

Najbardziej podejrzanymi guzkami są guzki hipoechogeniczne, choć inne również mogą być zmianami złośliwymi, ale zdarza się to naprawdę bardzo rzadko. Być może ma Pani zaburzenia hormonalne funkcji tarczycy- (stąd złe samopoczucie), np. w wyniku zapalenia autoimmmunologicznego - "echostruktura z obecnością licznych pół hipoechogenicznych". Proszę sprawdzić sobie samo TSH (wersja ekonomiczna). Jeśli będzie nieprawidłowe zalecałbym wizytę prywatną u endokrynologa- zdrowie jest ważniejsze niż pieniądze... Jeśli stężenie TSH jest prawidłowe może Pani w mojej opinii zaczekać z wizytą "na NFZ" do maja. Opisane guzki wymagają raz na jakiś czas kontroli ultrasonograficznej

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz