Wynik rezonansu magnetycznego i stan po operacji kręgosłupa

Witam, mam 22 lata. 4 lata temu miałam operację na kręgosłup(discektomia), natomiast ból znowu powrócił lekko promieniując do prawej nogi, ale jest ona sprawna. W wyniku rezonansu otrzymałam opis: Cechy dehyratacji krążka międzykręgowego L4-L5. W trzonach kręgów L4-L5 są guzki Schmorola, L4-L5 widoczne centralne wypukliny krążków międzykręgowych ok 3mm od kanału kręgowego. Proszę o pomoc, jakie jest przewidywane leczenie i do jakiego specjalisty powinnam się zgłosić. Pozdrawiam.

Witam serdecznie,

W przypadku choroby krążka międzykręgowego czyli dyskopatii wskazana jest konsultacja z lekarzem neurochirurgiem. Leczenie może być różne począwszy od farmakoterapii, poprzez fizjoterapię, skończywszy na zabiegu chirurgicznym. Decyzja o wyborze leczenia należy do neurochirurga.

Pozdrawiam.