Wynik RTG klatki piersiowej 40-letniej osoby do analizy
jak interpretować wynik RTG-przywnękowo zaznaczono rysunek okolooskrzelowy.

MĘŻCZYZNA, 40 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Opisana zmiana w wyniku RTG może świadczyć np. o zmianach pozapalnych. Nie można tylko na podstawie wyniku badania obrazowego określić jaka jest przyczyna. Konieczne jest skonfrontowanie wyniku RTG z obrazem klinicznym, więc wskazana jest u Pana konsultacja u lekarza zlecającego badanie lub lekarza POZ.
Pozdrawiam.