Wynik tomografii komputerowej serca
Witam w wyniku tomografii serca całkowity wynik CS 96.4 występują złogi i LAD istotnie zwężona w seg. 7 proszę o interpretację i objaśnienie co to dokładnie oznacza i jakie są naprawde rokowania pozdrawiam i bardzo dziękuję za odpowiedż

KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu
Lek. Krzysztof Szmyt
79 poziom zaufania
Witam,
Szanowna Pani, wynik tomografii wskazuje na obecność złogów ( najprawdopodobniej miażdżycowych) w tętnicach serca, które istotnie zwężają jedną z głównych tętnic serca. Proszę skonsultować się z kardiologiem prowadzącym, który zaplanuje leczenie w odniesieniu do objawów klinicznych, zdecyduje, czy konieczne jest leczenie zabiegowe. Powinna Pani, zniwelować czynniki ryzyka choroby niedokrwiennej serca, stosować zbilansowaną dietę z ograniczeniem tłuszczy, regularnie uprawiać aktywność fizyczną , najlepiej kilkadziesiąt minut dziennie, unikać papierosów. Pozdrawiam.