Wyniki krzywej a pomiary glukometrem?

Wyniki krzywej a pomiary glukometrem? Witam. Jestem w 25 tygodniu ciąży, właśnie wykonałam test obciążenia glukozą 75. Wyniki kształtują się następująco: 86/156/121. W poprzedniej ciąży chorowałam na cukrzycę ciążową, więc od jakiegoś czasu kontroluję cukier godzinę po posiłkach. Zdarzyło się parę razy, że wynik na glukometrze pokazał więcej niż 140. Od ponad miesiąca nie jem słodyczy ani węglowodanów prostych w większych ilościach. Trzy dni przed krzywą bardzo pilnowałam diety, szczególnie podaży węglowodanów, tak aby było minimum 150 g dziennie (zjaralam około 190). Czy wynik krzywej faktycznie oznacza, że nie mam cukrzycy? Bo wydaje mi się dziwne i wręcz absurdalne, że wynik po 75 g glukozy jest niższy po godzinie niż po posiłku (pomiar glukometrem).

Trudno polemizować z wynikami badań. Ciąża to delikatna sprawa.

Warto skonsultować dietę z dietetykiem,

Ja zazwyczaj - chociaż nie można tego w zaden sposób uśredniać i uogólniać - doradzam spozywanie węglowodanów w postaci warzyw, jesli chcleb to wyłącznie taki na zakwasie, z kasz/makaronów tylko pseudozboża, owoce jagodowe. Do tego naturalne, ekologiczne mięsa i podroby, ale nie te najchudsze części pozbawione niemal całkowicie tłuszzu i zdrowy nabiał (zdrowy to znaczy - czytamy etykiety - ma być mleko i kultury bakterii i nic więcej). ZERO produktów paczkowanych, gotowych, garmażeryjnych, klusek, dżemików, serków tzw wiejskich itp I zazwyczaj - z zastrzeżeniami jak wyżej - to wystarcza.

Oczywiście proszę tego nie traktowac jako poradę lecz jako pewnien nakreslony kierunek. Każda dieta powinna byc nakreślona indywidualnie, a juz w szczególności dieta w cukrzycy ciążowej czy w jej profilaktyce.

Życzę dużo zdrowia i zachęcam do zapoznania się z publikacjami na www.przeciwwaga.pl