Wysoki cholesterol - co z nim robić?

Przeżyłam szok, oglądając wyniki badan... Wynik cholesterolu całkowitego to... 430mg/dl. Należę do osób szczupłych, wysportowanych, dbajacych o to, by nigdy nie jeść tłusto... Co robić z tym fantem dalej?! Do jakiego specjalisty się udać?! Jak zbić tak wysoki cholesterol?!

KOBIETA ponad rok temu

Mezoterpia igłowa twarzy i dekoltu

Mezoterapia igłowa to zabieg, który możesz odbyć w gabinecie dermatologii estetycznej. Polega na wstrzyknięciu substancji leczniczych bezpośrednio w obręb skóry. Zobacz, jak wygląda zabieg.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Taki wynik cholesterolu może być związany z uwarunkowaniami genetycznymi - rodzinną hipercholesterolemią. Ćwiczenia i prawidłowa dieta z ograniczonymi kwasami tłuszczowymi nie wystarczy, konieczna może się okazać farmakoterapia, której rodzaj oceni lekarz po wykonaniu szczegółowego lipidogramu (frakcja HDL i LDL cholesterolu, trójglicerydy). Powinna Pani udać się do lekarza medycyny rodzinnej lub lekarza internisty.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty