Wysoki poziom cholesterolu a zawroty głowy

Mam cholesterol 222 i bóle i zawroty głowy. Czy przyczyna może być taki poziom cholesterolu?

Witam.
Ze względu na Pani młody wiek oraz poziom całkowity cholesterolu, wcale nie taki wysoki należy zastanowić się nad innymi przyczynami tych dolegliwości.

A przy okazji powtórzyłbym badanie cholesterolu z frakcjami i oszacował ryzyko chorób naczyniowo-sercowych.

Wstępnej diagnostyki i leczenia bólów i zawrotów głowy może podjąć się lekarz rodzinny lub internista ale generalnie jest to domena laryngologów i neurologów, więc nie wykluczone, że nie obejdzie się bez konsultacji któregoś z tych specjalistów.

Pozdrawiam.