Wysokie ciśnienie, wzdęcie brzucha z nieświeżym oddechem

Witam, mąż po powrocie z wyprawy wysokogórskiej(pobyt na ok. 3000.m. Uskarża się na wysokie ciśnienie 185/99/68 (po podaniu leków zmniejszających ciśnienie) oraz wzdęcie brzucha z nieświeżym oddechem( bierze lek łagodzący objawy refluksu.)ma temperaturę ciała 35,7 od 2 dni, chłodne dłonie i stopy oraz uskarża się , że boli go całe ciało.2 dni temu był u lekarza rodzinnego i otrzymał leki zmniejszające ciśnienie i lek na refluks.Jak mam mu pomóc ? Co mam zrobić i czy powinien jechać do szpitala?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Proszę kontynuować zaleconą terapię. W przypadku pogorszenia stanu męża konieczna będzie wizyta u lekarza.