Wystające obojczyki i kręgosłup przy prawidłowym BMI

Witam, Mam 14 lat i jestem chłopcem. Ważę około 56 kg a mój wzrost to 168. Wyliczyłem sobię BMI wyszło 19.4 czyli waga prawidłowa, ale jednak mam wystające obojczyki i jak siedzę to widać mi kręgosłup. Inni chłopacy w szkole tak nie mają nawet ci, którzy ważą tyle co ja albo 1 kg więcej i są mniej więcej mojego wzrostu, może i wyżsi. Chciałbym się dowiedzieć jaka jest przyczyna moich "wystajćcych" kości i jak temu zaradzić, z góry dziękuję! :)

Lek. Jacek Ławnicki

Witam! Opisane zmiany mogą wskazywać na występowanie wady postawy. W celu weryfikacji podejrzeń konieczna jest wizyta u specjalisty ortopedy dziecięcego. Poinformuj o swoich podejrzeniach rodziców oraz wspólnie udajcie się do lekarza.