Wyszczuplić wewnętrzną stronę ud

Dzień dobry, od 3 dni zaczęłam znów jeździć na rowerze stacjonarnym. Problem to wewnętrzna strona ud i ich ocieranie się o siebie. Chciałabym je wysmuklić, ale nie nabrać masy mięśniowej. Ćwiczę po 30 minut dziennie przy tętnie 137-141, mam lat 28, a wzrost i waga to 171/75. Przy okazji korzystam z podestu wibrującego, jako rozluźnianie mięśni po wysiłku. Wyczytałam również o skakance. Czy może jest jakiś inny sposób, by w ciągu 2 miesięcy udało mi się ubrać w końcu spódnicę bez legginsów? Z poważaniem, Monika

KOBIETA ponad rok temu

Witam,

Dobrym sposobem na wyszczuplenie ud (nie tylko ich wewnętrznej strony) jest zabieg kosmetyczny - body wrapping. Polega on na wykonaniu peelingu, następnie nałożeniu maski odchudzającej i owinięciu nóg folią. Zabieg ten doskonale pobudza krążenie oraz wyszczupla uda.

Ćwiczenia, dzięki którym uzyska Pani szczupłe uda, polegają na rozciąganiu mięśni. Polecam szybki chód, jogging, jazdę na rowerze, jogę oraz pływanie.

Dodatkowo podam kilka ćwiczeń, które pozwolą wysmuklić uda:

Rób przysiady z ciężarami, wykonuj ćwiczenia w zestawach (sześć zestawów po 15-20 ćwiczeń, z 30-45-sekundowym odpoczynkiem pomiędzy zestawami), poruszając się powoli, aby uniknąć zbytniego rozwoju mięśni.

Stań w rozkroku z rękami na biodrach, ugnij nogi w kolanach i przenieś ciężar ciała na prawą nogę. Wróć do pozycji wyjściowej i przenieś ciężar ciała na lewą nogę.

Połóż się na lewym boku. Tułów podeprzyj dłonią. Lewa noga wyprostowana na przedłużeniu tułowia. Prawą nogę ugnij w kolanie, a stopę postaw przed kolanem lewym. Unieś lewą nogę. Zwróć uwagę, aby biodro nie opadło do tyłu. Powoli unieś nogę. Wykonaj 12-15 powtórzeń w serii i ćwicz drugą nogą w taki sam sposób. Ćwiczenie ujędrnia mięśnie wewnętrznych i bocznych stron ud oraz bioder.

Więcej znajdzie Pani na naszej stronie www.abccwiczenia.pl.

Pozdrawiam.