Wzmożone napięcie mięśni ciała

Witam od 30 sierpnia mam wzmożone napięcie mięśni całego ciała- zaczęło się od sztywnienia lewej nogi-łydki. Podejrzewam że może mieć to związek z pękniętą lewą piętą która nie chciała mi się zrosnąć od maja do końca sierpnia. W wakacje zaszczepiłam się na tężec- 1 dawka 15 czerwca. druga 20 lipca. Trzecia wyznaczona dopiero na styczeń. Czy te dwie dawki mogą mnie nie uchronić przed zakażeniem laseczką tężca? Czy mam zgłosić się do szpitala z tymi objawami ?

Piotr Pilarski

Istnieje taka możliwość. Proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego.

Pozdrawiam.