Z czego mogą wynikać moje problemy z pochwą?

Witam, pytanie dość intymne ale żaden lekarz nie jest w stanie mi pomóc. Ogólnie to od kilku lat mam upławy z pochwy bardzo brzydki zapach przez co nawet nie współżyję, do tego na wargach robią mi się "pryszcze" które można wycisnąć ale są też mniejsze po prostu punkciki. Biorę probiotyki doustne, dopochwowe, robię wszystko zgodnie z tym by nie było infekcji. Z wymazów również nic nie wychodzi. Więc wygląda na to, że to nie infekcja. Lekarze pchali tylko więcej i więcej antybiotyków. Czy możliwe, że mój problem to zbyt DUŻO pałeczek kwasu mlekowego w pochwie? Złe pH? Jeśli tak to jak mogę to sprawdzić i co mogłabym stosować? Jak sobie pomóc? Smród jest nieznośny i na prawdę wyklucza mnie z życia... Czy jest coś w aptece dostępnego? Nie mam już sił chodzić do lekarzy i brać więcej antybiotyków lub słuchać, że taka moja uroda.. proszę o pomoc! Może jakieś domowe sposoby? Podmywanie wodą z sodą? Nie wiem, ale jestem już na prawdę zdesperowana :(

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

brzydki zapach z pochwy w połączeniu z upławami najczęściej świadczy o występowaniu jakiejś infekcji intymnej. Nie musi to być jednak regułą, ponieważ może się również zdarzyć, że taki objaw pojawia się w wyniku nieodpowiedniej diety, niedostatecznej lub zbyt dokładnej higieny, a także z powodu, innych niż infekcje intymne, schorzeń. Co do pałeczek kwasu moczowego, to ich nadmiar może powodować rozwijanie się stanów bakteryjnych.

Pani przypadek jest dość skomplikowany, ponieważ zwykłe badania nie przynoszą rozwiązania. W sytuacji, gdy opisany przez Panią stan się nasili, zalecamy dodatkowo wykonanie badania biocenozy pochwy. Pozwoli ono na ocenę “czystości pochwy”, czyli sprawdzi, czy z florą bakteryjną jest wszystko w porządku.

Odnosząc się do wspomnianego wpływu diety na sferę intymną, to nieprzyjemne zapachy mogą się pojawić przy dużej ilości czosnku, cebuli lub cukrów rafinowanych.

Przemywanie miejsc intymnych wodą z sodą również może pomóc na wskazany problem.

Z uwagi na dotkliwość takiego problemu, apelujemy o stałą kontrolę ginekologa.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem na opisywany temat, możliwe, że treści tam zawarte pozwolą na znalezieniu rozwiązania problemu:

https://portal.abczdrowie.pl/co-moze-oznaczac-nieprzyjemny-zapach-z-pochwy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.