Z czego mogą wynikać silne bóle brzucha po wyróżnieniu?

Od pół roku mam silne bóle brzucha po wyróżnieniu oraz pojawiają się dni z biegunką. Dopóki nie skorzystam z łazienki jest WP porządku, nawet bez bólu brzucha, po wyróżnieniu ból w dolnej i środkowej czesci brzucha jest bardzo silny, do tego dochodzi silne parcie i uczucie potrzeby z korzystania. Nie mam problemów z zaparciami, i uważam że załatwiam się do końca. Ból jest bardzo silny. Badania kału w kierunku pasożytów ( 1 ozn) jest negatywne, posiew kału jest dobry, w badaniu ogólnym wyszła obecność włókien roślinnych, lambia, h. Pylori ujemne. Bralam xifaxan i antybiotyk na candida ale nie pomogło. Nie jestem smażonego ani warzyw ani owoców. Moja dieta długo była uboga teraz czasem zjem coś więcej niż ryzanke, kanapki z wedlina i chrupki kukurydziane. Wszytsko lekkie. Nie wiem co robić. Proszę o pomoc. Po wyróżnieniu pojawia się ten ból, przelewanie i parcie co uniemożliwia funkcjonowanie.

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

Przykro nam, w doświadcza Pani tak nieprzyjemnych dolegliwości związanych z układem pokarmowym, które na pewno obniżają dyskomfort każdego dnia.

Objawy, które Pani opisuje, mogłyby świadczyć o pewnych chorobach czynnościowych jelit lub nietolerancji pokarmowej na dany produkt. Istotnym jest, aby wykonać pewne badania, aby móc potwierdzić lub wykluczyć poważniejsze schorzenia.

Z racji odległości, trudno jest postawić konkretną diagnozę i wskazać przyczynę Pani problemów. Proponujemy, zatem wizytę u lekarza gastrologa, który zdecyduje o dalszym postępowaniu i ewentualnym leczeniu. Przydatne mogłyby się okazać badania, takie jak: USG jamy brzusznej, gastroskopia i kolonoskopia.

Ból przy wypróżnianiu może mieć wiele przyczyn, a należą do nich między innymi: hemoroidy, czyli żylaki odbytu, szczelina odbytu, a także nieswoiste zapalenie jelit, czyli choroba Leśniowskiego – Crohna. Przy tym ostatnim schorzeniu bardzo często występują biegunki oraz silny ból w podbrzuszu.

Niepokój powinna stanowić obecność krwi w kale oraz podwyższona temperatura ciała.

Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

Podobna tematyka została poruszona w poniższych artykułach o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/choroba-lesniewskiego-crohna

https://portal.abczdrowie.pl/problemy-ze-stolcem

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.