Z czego mogą wynikać takie objawy po wypiciu alkoholu?

Dzień dobry. Dwa miesiące temu wypiłem jednego słabego drinka (whiskey z cola) wieczorem po czym zasnąłem. Po 2 godzinach obudziłem się cały zlany potem z kołataniem serca i niemożnością złapania oddechu, po wstaniu z łóżka zawroty glowy. 10 minut posiedziałem na balkonie i wszystko wróciło do normy. Po incydencie minęły dwa tygodnie i ta sama sytuacja tym razem setka wódki z sokiem ok. 20:00 i o 22 położyłem się spać. Po 20 minutach zaczęły się obfite poty na zgięciach pod kolanami a potem całe nogi, następnie wysuszona śluzówka nosa i przyspieszony oddech czerwona twarz oczywiście nie zasnąłem bo się przestraszyłem. Przesiedziałem do pierwszej w nocy w fotelu aż wszystkie nieprzyjemności minęły. Od tamtej pory nie dotykam w ogóle alkoholu.co to może być? Ilość alkoholu na prawdę nie była duża. Morfologia, tarczyca wszystko ok. Leczę się tylko na kręgosłup (stenoza odcinka szyjnego)

Witam! Nie można wykluczyć przyczyny emocjonalnej z nadmierną wrażliwością skierowaną na reakcje własnego organizmu. Mechanizm oparty na obawach lub lęku o zagrożenia dla zdrowia (czasem nawet życia). Zbliżone to może być do reakcji nerwicowych. To jest tylko teoretyzowanie - problem powinien rozwiązać psycholog lub psychoterapeuta. Powodzenia W. Łuczkowski.