Z czego mogą wynikać takie uciążliwe dolegliwości?

Witam. Mam 30 lat i odkąd skończyłem 18 stwierdzono u mnie refluks i helicobakter który od tamtego czasu leczylem już dwa razy, od jakiegoś czasu znowu zaczęły się problemy żołądkowe więc lekarz pierwszego kontaktu przepisał mi esomeprazol, który zazywam od około 2 miesięcy, od jakiegoś miesiąca zaczęły się problemy z wyproznianiem, chwilowe zaparcia na które świetnie podziałaly suszone śliwki i większe ilości wypijanej wody, ale stolec od miesiąca jest w kolorze żółtym lub bardzo jasno brązowym z kawałkami pokarmów do tego dochodzą lekkie bole brzucha w różnych miejscach które nie są bardzo uciążliwe. Chciałbym dodać że jestem obecnie za granicą i wracam do polski dopiero na święta i nienmam jak isc do lekarza, A zaczynają mnie martwić problemy z układem trawiennym, staram się trzymać lekka dietę i jeść sporo warzyw/ owoców. Bardzo prosze o rade ,martwie sie. Dodam jeszcze że pale papierosy Ale staram się rzucić. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Do czasu wizyty z lekarzem wdrożyłabym dietę lekkostrawną, tak żeby chociaż zmniejszyć dolegliwości. Proszę spróbować jeść warzywa i owoce bez skórki i pestek, jeśli potrzeba to przetarte lub poddane obróbce termicznej. Po wizycie będzie Pan wiedział więcej i wtedy będzie można wdrożyć zalecenia pod konkretna przyczynę, która stoi za tymi objawami.