Zapytaj lekarza

7 4 0 , 2 4 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zaburzenia na tle nerwowym

Dziękuję bardzo za odpowiedź. Ale ostatnio pomyślałam że może te kłucia w klatce piersiowej mogą być tez spowodowane zażywaniem tabletek antykoncepcyjnych ? Bo oczywiście jak to ja wyczytałam na forach na temat zakrzepicy, że właśnie takie mogą być objawy, a że jestem hipochondrykiem to od razu pomyślałam ze to może być to. Czy sama dam sobie rade poradzić z ta nerwicą?

KOBIETA ponad rok temu

Przyczyny udaru mózgu

Udar mózgu stanowi 80 proc. wszystkich udarów i jest jednym z powikłań zatorowych chorób serca. Będąc główną przyczyną niesprawności osób po 40 roku życia, stanowi trzecią w kolejności przyczynę zgonów. O przyczynach powstawania udaru mózgu, opowiada prof. Janina Stępińska, kardiolog.

Witam!

Jeśli ma Pani obawy, że to tabletki mogą wywoływać dolegliwości to warto skonsultować się z lekarzem ginekologiem. Konsultacja z lekarzem może Pani pomóc zrozumieć, co się dzieje z Panią. Jeśli chce Pani sobie sprawnie poradzić z problemami warto skorzystać z pomocy psychologa. Może Pani czuć przed tym opór i starać się radzić sobie samodzielnie, jednak warto spróbować się przełamać. Samodzielne próby radzenia sobie mogą przynosić efekty, ale mogą też prowadzić do nasilania się objawów. Jednak to do Pani należy decyzja, czy chce Pani skorzystać z pomocy specjalisty, czy chce radzić sobie sama.

Pozdrawiam

Psycholog w Szpitalu Powiatowym w Otwocku na oddziale rehabilitacji neurologicznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy