Zaburzenia oddychania w trakcie spania

Witam. Mam dziwne dolegliwości , które ciężko mi jest opisać. Wcześniej przydarzało mi się to raz w miesiącu , a teraz jestem w 9 miesiącu ciazy i mam tak codziennie. Mianowicie polega to na tym ,ze gdy chciałabym iść spać, choć ostatnio to i w trakcie dnia mam problem ze złapaniem oddechu , dziwne uczucie w klatce jakby serce dziwnie drżało, przy czym przeszkadzają mi błachostki ,ze noga mnie swędzi lub ręka i nie mogę złapać pełnego oddechu,drżenie nogi,łapię oddech i na parę minut jest ok.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane trudności w oddychaniu wymagają oceny specjalisty ginekologa. Teoretycznie mogą być to objawy "fizjologiczne" wynikające z zaawansowania ciąży i podpierania przepony przez mięsień macicy, aczkolwiek prawdopodobne są także schorzenia układu krążenia/układu oddechowego, które należałoby wykluczyć.Proszę zatem skonsultować się z lekarzem, który prowadzi Pani ciążę.