Zaburzenia odżywiania u 8-latka

Witam, moj siostrzeniec ma 8 lat i waży 53 kg, jest strasznie chytry na jedzenie co chwile by jadł i wylicza każdemu ile kto je i pilnuje żeby czasem ktoś nie zjadl czasem więcej od niego, jak go tego oduczyć i przede wszystkim jak go odchudzić tym bardziej ze on ma chore serce 2 lata temu miał operacje na otwartym sercu, ona ma podzastawkowe zwężenie aorty czy jakoś tak nie znam się na tym. Bardzo proszę o radę bo siostra moja nic z tym nie robi nie ma na to czasu

Postępowanie w takiej sytuacji jest zawsze trudne i wymaga indywidualnego podejścia zależnego od sytuacji rodziny i dziecka - często wymagana jest współpraca z dietetykiem i psychologiem jednocześnie. Siostrzeniec rzeczywiście ma zbyt wysoką masę ciała i wskazane jest wprowadzenie odpowiednich zmian w żywieniu dziecka żeby to unormalizować. Niestety Pani stwierdzenie, że matka dziecka jest zbyt zajęta żeby ten problem nie wróży dobrze - bo to właśnie podejście rodziców i ich odpowiednio wyrażona troska jest niezbędna żebym pomóc dziecku w tak trudnej sytuacji.

Dzień dobry,

Dobrze, że Pani reaguje i interesuje się zdrowiem siostrzeńca.
Jeżeli dziecko ma problemy kardiologiczne, to tym bardziej rodzice powinni zwracać uwagę na jego żywienie (wagę).
Odpowiednim postępowaniem będzie wizyta /leczenie/ u dietetyka oraz konsultacja u psychologa/psychoterapeuty, pracującego z dziećmi.

Witam Panią,

bardzo ważne jest tu odpowiednie podejście i zainteresowanie rodziców a z tego co Pani pisze siostra nie ma na to czasu i w ten sposób zaniedbuje dzieck, które ewidnetnie potrzebuje pomocy dietteyka oraz psychoterapeuty jednocześnie. Proszę przekonać siostrę do konsultacji u specjalistów.
W razie dodatkowych pytań zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk