Zaburzenia snu u 49-latki

Mam problem ze snem , dzieje się to już od kilku lat , ale ostatnio jest coraz gorzej można powiedzieć, że nie przesypiam całych nocy, rano wstaje bardzo zmęczona, wspomagam się różnymi tabletkami ziołowe oczywiście chyba wszystkie już próbowałam ale niestety nie pomagają, próbowałam już hydroksizinum i jeszcze inne na receptę udało mi się zdobyć ale nie wiem czy powinnam boje się uzależnienia. Mówiąc szczerze nie iem do jakiego lekarza powinnam się z tym problemem udać . Mam 49 lat.

Przy opisywanych problemach ze snem optymalne wydaje się skorzystanie z pomocy lekarza psychiatry posiadającego doświadczenie w medycynie snu. Pozwoli to na całościowa ocenę problemu i postawienie właściwego rozpoznania. Następnie możliwe będzie dobranie odpowiednich metod leczenia - psychologicznych (treningi relaksacyjne, techniki radzenia sobie ze stresem, terapia poznawczo-behawioralna bezsenności i inne) oraz farmakologicznych (leki bez potencjału uzależniającego),