Zaburzenia zachowania i pamięci po operacji oponiaka

Witam,moja ciocia 77lat po operacji oponiaka płata czołowego,w chwili obecnej miesiąc po operacji ruchowo wydolna,mówi choć często od rzeczy,niczego nie pamięta z przeszłości,pamięć swieża nie istnieje,nie pamięta liczb,np.nie pamięta co jadła na obiad,nadal w pampersach jesteśmy załamani,co mamy robić?guz został usunięty w całości,był duży.Ciocia ma napady złości,agresji,wtedy nie brakuje jej słów.W takich momentach odnosimy wrażenie że jest niepoczytalna,prosimy o poradę.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy jak najbardziej mogą być konsekwencją wykonanego zabiegu, co jest dość charakterystyczne dla zabiegów w okolicy czołowej. Tak naprawdę niewiele mogą Państwo zatem zrobić. Dobrze byłoby jednak zapewnić cioci rehabilitację oraz pomoc psychologiczną.