Zachowanie dziecka w wieku 15 miesięcy

Witam, mam problem z moim 15 miesięcznym dzieckiem. Zauważyłam, że mały w przeciwieństwie do swoich rówieśników bardzo mało potrafi. Nie umie wskazać części ciała, nie umie naśladować zwierząt, a gdy Go wołam to nie zawsze spojrzy. Czasami mam wrażenie, jakby nie słyszał, choć wiem, że słuch ma świetny. Potrafi chodzić, sprawnie wchodzi po schodach. Gdy zapytam o rybki, czy psa to tylko na nie spojrzy, ale nie pokaże. Wie, że buty zakłada się na nóżki tak jak i skarpetki. Pozdrawiam.

Dzień dobry,

Proszę skontaktować się z fizjoterapeutą, który pracuje metodami Vojty lub/i Bobatha w celu oceny rozwoju psycho- motorycznego dziecka.

Pozdrawiam serdecznie.

Należy dziecko obserwować oczywiście, ale też nie nadmiernie wyręczać.Trzeba przyjrzeć się bodźcom otaczającym dziecko-by nie było tego za dużo i jednocześnie.

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Każde dziecko rozwija się inaczej i we własnym tempie. Proszę dać mu czas na nabycie umiejętności. W domu starać się symulować dziecko do rożnego rodzaju aktywności. Bawić się i uczyć równocześnie nowych rzeczy. Obserwować i w razie dalszych wątpliwości skonsultować się z dziecięcym psychologiem.
Pozdrawiam AM