Zapytaj lekarza

7 1 6 , 6 2 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zahamowanie procesu mowy u 2,5-latka

Witam, U naszego 2,5 rocznego dziecka stwierdziliśmy zahamowanie procesu mowy. Dziecko mówiło pojedyncze dwusylabowe wyrazy, od pół roku nie mówi nic, nawet mama, tata. Dziecko stało się bardzo ruchliwe, biega, skacze, staje na głowie, kręci się w kółko. Mamy wrażenie, że nie rozumie, co się do niego mówi i nie reaguje na swoje imię. To samo zaobserwowały Panie w żłobku, do którego uczęszcza od 3 tyg. W żłobku nic nie chce jeść, a nawet pić. Co robić ?
KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu

Rozwój intelektualny dziecka autystycznego

Autyzm to dziecięce zaburzenie rozwojowe. Częściej występuje u chłopców niż u dziewczynek. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na temat autyzmu. Obejrzyj film i dowiedz się więcej o rozwoju intelektualnym dziecka z autyzmem.

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam!
W opisanej sytuacji wskazana jest pilna wizyta u lekarza pediatry.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0

musi być zbadany przez neurologa, zrobić EEG , poptrzebne jest też badanie psychologiczne, badanie integracji Sensorycznej IS, może to coś ze spectrum autyzmu? , a może on słabvo słyszy? kontrola słuchu konieczna. Czy on nie zamyśla się? wyłącza nagle ?

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy