Zapytaj lekarza

7 1 6 , 2 5 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Załamanie nerwowe a brak odczuwania emocji

Mam 19 lat. 5 lat temu okolo mialam zalamanie nerowwe, nerwice i lęki. Zostalo to zaleczone od 2 tyg dolowalam sie i stresowoalam i przestalam czuc emocje i wgl wszystko jest normalnie ale np nie czuje czy jestem nawet wyspana zla podnieconaitd. czy to reakcja obronna organizmu? Bylam przebadana neurologicznie i wszystko ok.
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Jak przekonać osobę z depresją do wizyty u psychiatry?

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Dowiedz się, jak przekonać osobę z depresją do wizyty u specjalisty.

Dzień dobry,

Faktycznie bywa tak, że czasami w reakcji na silny stres np.:, utratę czegoś, co było dla nas ważne, zmienia się nasz nastrój. Niektórzy stają się potem smutni, inni przestają odczuwać emocje.
Przypuszczam, że skoro zauważyła Pani w sobie "brak emocji", to nie jest to stan neutralny, nie jest to stan "stoickiego spokoju" tylko coś, co przeszkadza, doskwiera jest, być może jakieś poczucie nieprzyjemnej pustki.
Z Pani opisu trudno mi wywnioskować co może być bezpośrednią przyczyną takiej reakcji, jedno wydarzenie, czy kumulacja kilku rzeczy. Ale niezależnie od przyczyny myślę, że to bardzo trudny dla Pani moment i warto, żeby poszukała Pani wsparcia wśród osób najbliższych.
Sugeruję też, żeby skonsultowała się Pani z psychologiem-psychoterapeutą lub psychiatrą, szczególnie, że wcześniej już doświadczyła Pani "załamania nerwowego, nerwic i lęków" a obecny stan trwa już około 2 tygodni. Specjalista oceni nasilenie problemu w oparciu o pełny wywiad i da Pani wskazówki jak postępować dalej.

Pozdrawiam

0

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Psycholog kliniczny, psychoterapeuta.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy