Załamanie po rozstaniu z chłopakiem

Witam. Rozstalam sie z facetem po 4 latach zwiazku i mimo, ze przez miesiac funkcjonowalam normalnie, plakalam od czasu do czasu, tak teraz po prawie 3 miesiacach od rozstania jestem totalnie zalamana. Od ponad 3 tygodni nie daje rady wstac z lozka, nie mam na sily. W chwili obecnej nie mam pracy, poniewaz chcialam dac sobie czas na odpoczynek. Ale teraz mysle tylko o tym, co zrobic,zeby naprawic nasz zwiazek. ;(Czy da sie z tego wyjsc? Czy powinnam isc do lekarza?To moze byc juz depresja?:(

Witam,

rozumiem, że niepokoi Panią stan w jakim się Pani obecnie znajduje.
Zakończenie związku zawsze łączy się z doświadczeniem żałoby, która trwa przez określony czas( przyjmuje się, że jest to około roku). Należy sobie pozwolić na przeżycie doświadczenia straty oraz innych uczuć ( złości, żalu, tęsknoty etc)związanych z byłym partnerem.

Zastanawia się Pani czy jest to już depresja, może warto udać się na konsultację do psychologa bądź psychoterapeuty, aby mogła Pani uzyskać wsparcie.
Jeśli objawy będą się nasilać i nie będzie Pani mogła funkcjonować sugeruję wizytę u lekarza psychiatry.

Kryzys, jaki Pani przeżywa w związku z rozstaniem, może być trudnym, ale mieszczącym się w granicach normy okresem przejściowym lub też mogą już zwiastować poważniejsze trudności (brak sił, trudności w porannej aktywizacji itp). Jeśli jednak chciałaby Pani szybciej sobie z nim poradzić- warto zwrócić się do psychologa. Zdiagnozuje i pomoże odbudować poczucie wartości, pewności siebie, wprowadzić zmiany, które pomogą Pani lepiej radzić sobie z relacjach i optymistycznie patrzeć w przyszłość.