Zalecenie biopsji wątroby 26-latce

witam jeśli lekarz zalecil mi biopsje wątroby a ja zamiast niej ponieważ się obawiam zrobie Elastografia wątroby to czy wyniki z niej zalicza sie do leków refundowanych prosze o szybka odpowiedz

Obawiam się, że badania te mają różne wskazania i zastąpienie jednego drugim nie koniecznie przyniesie oczekiwany efekt. Inną zupełnie sprawą jest zestaw badań uprawniających do wystawienia recepty na lek refundowany. To nie zależy od wiedzy a od zapisów w rozporządzeniu. Proszę nie mieszać zdrowia i decyzji terapeutycznych z biurokracją.