Zanik brodawki sutkowej i mniejsza ilość pokarmu

Witam, mając 13 lat,w lewej piersi pojawił się guzek wielkości fasolki,wtedy w tej samej piersi zanikła brodawka.Guzek po jakimś czasie się wchłoną,samoistnie,a brodawka już się nie pojawiła.Gdy zaszła w ciążę 5 lat temu,wspomniałam o tym lekarzowi. Odparł,że sutek się uwydatni gdy urodzę dziecko i będę karmiła Je piersią.Niestety córka nie chciała jeść z lewej piersi.Odciągając pokarmu zobaczyłam,że leci z niej dużo mniej pokarmu.Znów jestem w ciąży i stan piersi ponownie zaczyna mnie martwić

Magdalena StusiĹska

Taki stan należy zgłosić lekarzowi ginekologowi, powinien zalecić odpowiednie postępowanie. Jeżeli dziecko ssie pobudza produkcję pokarmu, więc jeśli jedna pierś jest sssana mniej- produkuje mniej mleka. W przypadku problemów z brodawką i ssaniem pomóc mogą specjalne nakładki na piersi.

Milena Lubowicz

Proszę porozmawiać o tym z ginekologiem. Prawdopodobne jest, że dziecku trudniej jest uchwycić tą brodawkę, nie ssie efektywnie i dlatego w tej piersi jest mniej mleka. Proponowałabym po porodzie skorzystać z pomocy Doradcy Laktacyjnego. W tej chwili taka możliwość istnieje na większości Oddziałów Położniczych, a gdyby problemy pojawiły się po wypisie można udać się do Poradni Laktacyjnej.
Pozdrawiam