Zanik uczucia w związku

Jesteśmy 5 lat w związku , mamy 1,5 rocznego malucha. Wszystko jest idealnie w naszym zyciu;) Nie ma problemów nie rozwiązanych , nie ma problemów łóżkowych itd. JEDYNY PROBLEM TO TAKI,ze Moj partner powiedział , ze nie żywi (czuje) tego uczucia do mnie co czuł wczesniej... Co możemy zrobic,żeby uczucie wróciło ??? Jak ratować związek i rodzine??

Witam,

Jeśli Państwo chcą budować związek, poprzyglądać się uczuciom jakie teraz się pojawiają, zmianom jakie się w Państwa życiu pojawiły i temu jak na Pastwa wpłynęły, wzajemnym potrzebom, oczekiwaniom... to zachęcam do umówienia konsultacji u terapeutów par (przychodzącą parę często konsultuje i prowadzi w psychoterapii dwóch terapeutów), a być może do podjęcia psychoterapii.

Pozdrawiam
Karolina Matlak

Witam Panią. Już na podstawie Pani krótkiego opisu mogę stwierdzić, że Państwa związek przez te 5 lat, kiedy Jesteście razem przeszedł zmiany. Jednym z przykładów jest to, że Staliście się rodzicami. Idąc dalej kiedy Byliście sami Mogliście koncentrować się wyłącznie na sobie nawzajem. Obecnie trzeba tą koncentrację dzielić jeszcze na trzecią osobę. Nie wiem do końca co Pani partner miał na myśli wyznając, że nie żywi już tego uczucia co wcześniej. Być może jest to wyłącznie komunikat o zmianie a nie o pogorszeniu w Waszym związku. Z pewnością zasobem w Państwa związku jest wspólnota (napisała Pani nie ma problemów nie rozwiązanych). Jeśli oboje Was niepokoi to co dzieje się obecnie w Waszym związku w zakresie uczuć warto rozważyć kontakt z psychologiem, który pomoże zastanowić się co Chcecie w tym zakresie osiągnąć. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Mgr Michał Pyter Psychologia

Witam.
Komunikat, który otrzymała Pani od swojego męża, jest czymś niezwykle cennym. Dzięki temu możecie podjąć pewne kroki zapobiegające rozpadowi Państwa związku. Myślę, że niezwykle pomocna może okazać się wspólna terapia małżeńska, dzięki której lepiej zidentyfikujecie swoje potrzeby, uczucia i emocje.

Pozdrawiam i życzę powodzenia,
Michał Pyter
http://michalpyter.com

Czasem, gdy pojawia się dziecko, partner czuje się zazdrosny, że partnerka poświęca więcej czasu maluchowi. To hipoteza, dlaczego mogło osłabnąć jego uczucie. Proszę pamiętać, że tylko szczęśliwi rodzice wychowują szczęśliwe dziecko. Być może pora zadbać o związek, a obowiązki matczyne/rodzicielskie zacząć dzielić z innymi?