Problemy w 4-letnim związku

Jestem z chłopakiem ponad 4 lata. Nie zawsze niestety nam się układa, często się kłócimy, obydwoje mamy "mocne" charaktery. Jednak nasi rodzice i znajomi tak przyzwyczaili się do nas, że chyba nie wyobrazaja sobie mnie z innym. Ja z kolei boję sie samotnosci, ale facet z którym jestem zachowuje się nieodpowiedzialnie, bywa, że zachowuje sie jak dziecko. Rozmawiałam z nim i to nic nie daje. Kocham go, ale... Serce mowi co innego i rozum również. Z góry dziękuję za pomoc

Może Pani skorzystać na żywo z pomocy psychologa lub psychoterapeuty. On też nie powie, co będzie dla Pani lepsze, ale pomoże Pani rozeznać się dokładnie w uczuciach, lękach, potrzebach, marzeniach, presjach otoczenia itp. Pomoże w tym, żeby serce "dogadało się" z rozumem.

Można także spróbować terapii dla par. Terapeuta poprowadzi Państwa przez trudne tematy i rozmowy, tak, by mogli Państwo zdecydować, czy w związek warto inwestować dalej, co w nim zmienić, czy też lepiej go zakończyć.

http://www.krakowpsycholog.com.pl/

Ważne, żeby postępowała Pani zgodnie z własnymi potrzebami i oczekiwaniami. To Pani życie i to Pani poniesie konsekwencje swoich wyborów. Ostatecznie- pomimo przyzwyczajenie- nikt z bliskich nie chciałby widzieć Pani nieszczęśliwej. Warto być wiernym sobie- próbować coś zmieniać na lepsze, walczyć o związek, ale jeśli nie ma możliwości zmiany, nie robić nic wbrew sobie.