Zapadnięty brzuch i wystające kości u 18-latki

Mam 18lat i ważę 49kg,wzrostu mam 164cm. mało jem dziennie zjadam jakieś trzy kanapki i talerzyk zupy czy to dobrze? ostatnio kiedy zjadłam to wszystko zwymiotowałam, jeśli zjem trochę więcej jest mi zawsze nie dobrze. Czy jest coś ze mną nie tak? Wystają mi kości barku i dwa żebra brzuch mam zapadnięty. czy powinnam skonsultować się z lekarzem ?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opisane dolegliwości mogą wskazywać na występowanie zaburzeń odżywiania. Nie można wykluczyć innego podłoża nieprawidłowości. Wskazana jest wizyta u lekarza.

Urszula Forenc Dietetyk, Wrocław

Tak, proszę udać się do lekarza, później ewentualnie do dietetyka. Lekarz określi dalsze postępowanie.