Niechęć co jedzenia u 18-latki, która pali papierosy

witam,mam 18lat i mam problem z jedzeniem. byl taki czas kiedy ciagle,co chwile jadlam ,teraz od pewnego czasu ,wgl nie mam checi... strasznie licze sobie kalorie ..jak cos zjem mam to na sumieniu... waze 49kg i mam 165wzrostu.. ostatnimi dniami jak cos zjem to mi sie wymiotowac chce ale nie wymiotuje..slabo sie czuje..nie wiem co mi jest..czy ma.jakis zwiazek z tym ze jestem palaczka? prosze o pomoc.z gory dziekuje.sandra.

Witaj Sandro,
Jeśli palisz na czczo a do tego pijesz kawę możesz mieć wrzody żołądka - zbadaj to u lekarza. Drugą możliwością może być to, że poprzez stres psychiczny na temat jedzenia Twój organizm nastawił się na obronę i reaguje nudnościami. Może to być początek zaburzeń odżywiania. Aby to zdiagnozować musiałabym zrobić Ci dokładniejszy wiwiad. Proponowałabym Ci wprowadzić dietę łagodzącą na żołądek - bez ostrych przypraw, nie smażone potrawy, wprowadzenie potraw gotowanych w wodzie lub na parze. Pozdrawiam