Nagła chęć jedzenia ryb u 29-latki

Witam mam takie małe zagadnienie.Nigdy nie przepadałam,nie jadlam za rybami ,śledziami .... wolałam jakies kotleciki ,i słodkie żeczy.A teraz od 3 tygodni nic innego bym nie jadła jak właśnie śledzie ,makrele wedzona.Co moze być przyczyna takiego naglego zapotrzebowanie na tego typu jedzenie ??

Są zwolennicy teorii, że organizm sam reguluje zapotrzebowanie na pewne składniki pokarmowe poprze wzrost apetetu na konkretne produkty, natomiast ile w tym prawdy? do konca nie wiadomo. Czy nie jest Pani w ciąży? Zmiany hormonalne które zachodzą podczas ciązy mogą wpłynąć na nagłą chęć jedzenia określonych produktów i niechęć do innych

Witam, nie doszukiwałabym się jakiegoś drugiego dna, choć być może należy wierzyć teorii, ze organizm czasami 'podpowiada" nam, które składniki warto w diecie uzupełnić. Bardziej cieszy mnie fakt, iż zaczęła Pani zdrowiej się odżywiać, dostarczając świetnej jakości białka, jodu i kwasów omega 3. Serdecznie pozdrawiam a na konsultację zapraszam do gabinetu ;)

www.dietoterapia.waw.pl