Zaparcia i wzdęcia a bulimia

Witam, Kiedyś byłam bulimiczką, mam problemy z kilkudniowymi zaparciami, wzdęciami, bólami brzucha, czasem odbytu, biały nalot na języku, nieświeży oddech, trądzik, ostatnio padł a mi odporność. gastrolog bez badań stwierdził drażliwe jelito i przepisał tribux - działa średnio i wyłącznie na wzdęcia. szybko tyję. Nie wiem czy to ma znaczenie, ale nigdy nie miałam regularnego okresu Ćwiczę codziennie, nie jem śmieciożarcia, smażonego a słodycze sporadycznie. Będę wdzięczna za nakierowanie

Witam,

z tego co Pani pisze objawy wskazują na złożone zaburzenia pracy ukladu pokarmowego, a być może również hormonalne i ginekologiczne. Jednak bez badań nie ma możliwości ustalenia co dokładnie Pani dolega. Czy jest Pani na diecie? Nie pisze Pani ile i co Pani je. Zaczęłabym od internisty i dokładnych badań.
Pozdrawiam serdecznie
A. R.

Witam serdecznie,

Niestety bez specjalistycznych badań nie jestem w stanie odpowiedzieć na Pani pytanie, jednak z pewnością powinna Pani udać się do lekarza pierwszego kontaktu który da Pani skierowanie na dalsze badania.

Po przebytej bulimii bardzo często powikłania występują nawet po kilku latach. Proszę poinformować lekarza ze Pani chorowała. Tyje Pani być może ze względu na niewłaściwą dietę i tu może być również związek z zaparciami
Nie ćwiczy Pani codziennie, gdyż mięśnie muszą mieć czas na regenerację. Ćwicząc systematycznie do 5razy w tygodniu, a nie każdego dnia, zobaczy Pani lepsze efekty

Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk