Zaparcia podczas odchudzania u 24-latki

Witam. Mam poważny problem. Odchudzam się od ponad 2-óch miesięcy. Zdrowo się odżywiam, jem pięć posiłków dziennie w odstępach 3-4 godziny.Jem dużo warzyw,owoce, ciemne pieczywo własnej produkcji, ciemne makarony(rzadko,ale są), pije 2-3 litry wody i ćwiczę... Schudłam już sporo, ale mój największy problem to "ZAŁATWIANIE się" Bardzo rzadko się załatwiam i to jeszcze na siłę. Czyli raz na 2 tyg. Proszę pomóżcie mi co mogę stosować na wypróżnianie,bo brzuch mi rośnie i czuje się ciężko....

Witam, jaka jest kaloryczność Pani diety, proszę podać swój wiek, wzrost i jaką aktywność fizyczna Pani stosuje.Postaram się pomóc.Pozdrawiam

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Należało by sprawdzić ilość błonnika w Pani diecie oraz poszukać przyczyn takich zaparć np. długo stosowane środki na przeczyszczenie a w konsekwencji leniwe jelita, hemoroidy itd. Potrzebny byłby dokładny wywiad dietetyczny. Pozdrawiam

Witam! Zaparcia mogą być powodowane przez wiele czynników, są to między innymi: niska aktywność fizyczna, dieta uboga w płyny i błonnik (znajdujący się w warzywach i produktach pełnoziarnistych tj.ryż brązowy, pieczywo razowe, makaron razowy, płatki owsiane). PRODUKTY ZAPIERAJĄCE, czyli produkty powodujące spadek perystaltyki jelit to:mocna herbata bez cukru, napar z suszonych czarnych jagód, czerwone wytrawne wino, kakao na wodzie (zawiera teobrominę, która mocno zapiera),tarte jabłko, marchew gotowana, czarne porzeczki, gruszki, borówki, banany, dynia (owoce i warzywa bogate w garbniki i pektyny), kisiele, żelatyna, galaretka, suchary. Po więcej porad żywieniowych zapraszam na www.diet-coaching.xaa.pl
Pozdrawiam, Patrycja Sankowska