Zapomniana 7 tabletka antykoncepcyjna w 1 tygodniu

Zapomniałam zażyć 7 tabletki antykoncepcyjnej (powinnam ją wziąć w czwartek o19), zażyłam 2 w piątek (przed 19 pierwszą, zaraz potem drugą). Czy skuteczność jest zmniejszona i czy należy stosować dodatkowe zabezpieczenie? Proszę o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Prawidłowym działaniem jest przyjęcie przez Ciebie obu tabletek tj. zaległej i bieżącej w ciągu jednej doby. Jednak mogło dojąć do osłabienia antykoncepcyjnego działania leku. W ciągu najbliższych siedmiu dniu zalecam więc stosowanie dodatkowego zabezpieczenia, a w pierwszym dniu spodziewanej miesiączki - wykonanie testu ciążowego.

Pozdrawiam.