Zapomniana pierwsza tabletka w kolejnym cyklu

Mam 20 lat, od paru miesięcy zażywam tabletki antykoncepcyjne. Miałam 7-dniową przerwę, jednak wczoraj powinnam wziąć pierwszą tabletkę nowego cyklu. Co mam zrobić, czy dzisiaj powinnam wziąć 2 tabletki, czy muszę czekać do kolejnego cyklu miesiączkowego i jaki to ma wpływ na antykoncepcyjność?

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Obawiam się, że nie może Pani liczyć na pełne działanie antykoncepcyjne w tym cyklu i wzięcie dodatkowej tabletki nic tu nie zmieni. Proszę przyjmować tabletki, jednocześnie stosując w tym cyklu dodatkową formę antykoncepcji (np. prezerwatywa). Pełna skuteczność osiągnięta będzie dopiero w następnym cyklu.

Pozdrawiam!