Zaprzestanie masturbacji a brak zainteresowania seksem

Od jakiegoś czasu nie masturbuję się a także nie dochodziło w tym czasie u mnie do polucji, zauważyłem spadek chęci do dalszych masturbacji, czy to jest normalny objaw po tak długiej przerwie od ostatniej ejakulacji? Zaczynam odczuwać że mógłbym obyć się bez ejakulacji, bo odczuwam coraz mniejszy przymus i patrząc na strony XXX, coraz mniej się podniecam wchodząc na tego typu strony, planuję lata bez ejakulacji i nie wiem czy moje odczucia obojętności wobec ładnych kobiet będą się pogłębiać.

Dzień dobry.

Zasadniczo podniecenie seksualne "służy" podejmowaniu i utrzymywaniu relacji (nie tylko seksualnej) z drugą osobą, najczęściej płci odmiennej. Pan natomiast opisuje ukierunkowanie swojej aktywności w tej kwestii na strony pornograficzne w Internecie, co kłóci się niejako z planem Matki Natury. Być może więc zmniejszenie podniecenia podczas oglądania czyjegoś seksu wiąże się z potrzebą przeżycia tego seksu osobiście?
W kontekście powyższego jest bardzo prawdopodobne, że gdy pozna Pan prawdziwą kobietę i nawiąże z nią głębszą relację, Pańska zwiększająca się obojętność na uroki płci przeciwnej ulegnie przedawnieniu.

Pozdrawiam.

Witaj, ponieważ Twoje spostrzeżenia mogą wynikać z różnych przyczyn ( o których ciężko wnioskować na podstawie tych kilku zdań), myślę że dobrym pomysłem byłaby wizyta u psychologa, który rozwieje wszelkie wątpliwości. Pozdrawiam, Monika