Zarażenie bakterią Klebsiella pneumoniae ESBL podczas usuwania guza prostaty

Mój mąż /76 lat/podczas operacji usunięcia łagodnego guza prostaty został zakażony bakterią Klebsiella pneumoniae ESBL/+/. Niestety wkrótce spowodowała sepsę i w stanie nieprzytomnym trafił do szpitala. Dzięki szybkiemu podaniu antybiotyku z antybiogramu, dochodzi do siebie.Lekarze mówią, że ta bakteria "chowa" się w układzie moczowym przed antybiotykiem, np. w kamieniu. Czy jest sposób na pozbycie się jej? Jakia tamperatura, np. prania, ją zabije?, Proszę o pomoc!. Dziękuję, J.S.
MĘŻCZYZNA, 77 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Witam, bakteria jest obecna w organizmie Pani męża i tylko celowana (zgodnie z wynikami posiewu) antybiotykoterapia może pomóc zwalczyć drobnoustrój.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy