Zasłabnięcia bez wyraźnej przyczyny

1,5 roku temu poleciałam na wycieczkę do Egiptu. Tam w ostatni dzień poczułam się bardzo źle. Nie wiem, czy to mogło mieć wpływ na moje późniejsze problemy, ale lepiej wspomnieć, gdyż to wszystko zaczęło się po powrocie z wycieczki. Mam 35 lat. W listopadzie 2008 r. straciałam przytomność, a potem z każdym miesiącem czułam się gorzej. Mój problem polega na tym, że mam silne zasłabnięcia bez powodu. Robiłam już bardzo wiele badań, takich jak tomografia komputerowa głowu, przepływy tętnic szyjnych, morfologia, przepływy tarczycowe, helikobakter, USG serca i brzucha, hormon progesteron, badania ginekologiczne. Wszystkie wyniki OK, żaden nic nie wykazał, a ja dalej nie mogę normalnie funkcjonować. Zasłabnięcia są bardzo męczące, bo nie pozwalają mi zająć się własną rodziną. Zdarzają się bardzo często. Mam też bóle glowy. Przestałam brać tabletki antykoncepcyjne, bo nie wiem jaka jest przyczyna moich dolegliwości. Mam też od 15 roku życia łuszczycę. Używam maści sterydowych. Co robić?

KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu

Polscy naukowcy stworzyli sztuczną krew. To może być przełom w transplantologii

Naukowcy z Politechniki Warszawskiej opracowali sztuczną krew, która, jeżeli przejdzie fazę testową, może okazać się przełomem w medycynie. Wszystko ze względu na innowacyjne właściwości. - Nasza krew będzie w stanie przenosić tlen, czyli w tym wypadku nie tylko rozcieńczymy, ale zapewnimy jej też podstawową funkcję, jaką jest transport gazów - zapowiada prof. Tomasz Ciach, kierownik Laboratorium Inżynierii Biomedycznej Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Do tej pory ta sztuka nie udała się żadnym naukowcom na świecie. Dlatego wciąż trzeba organizować społeczne zbiórki krwi. Dzięki właściwościom związku, w sztucznej krwi będzie można między innymi przechowywać organy do transplantacji. - Organy, które się pobiera do przeszczepu, bywają otłuszczone bądź uszkodzone, to duży problem. Chcielibyśmy, żeby w czasie ich przechowywania, móc je zregenerować - mówi Agata Stefanek, prezes spółki NanoSanguis S.A. i pracownik Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej Politechniki Warszawskiej. Wkrótce sztuczna krew będzie testowana na zwierzętach.ZOBACZ TEŻ: Rewolucyjna metoda walki z rakiem

Z tego, co Pani opisuje, wykluczono już wszystkie najczęstsze przyczyny zasłabnięć. Czy zasłabnięciom towarzyszy utrata przytomności, czyli czy to nie są czasem omdlenia? Czy poza zasłabnięciami towarzyszą Pani inne objawy - wspomina Pani, że źle się czuła na wycieczce i po powrocie - czy to się utrzymuje? Czy miewa Pani podwyższoną temperaturę?

Możliwe, że za Pani objawy odpowiada, któraś z pasożytniczych chorób tropikalnych - czy konsultowała się Pani z lekarzem chorób zakaźnych? Jeśli nie, to tam skierowałbym kroki na Pani miejscu.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty