Zatrucie grzybem zasłonakiem rudym

Podejrzewam zatrucie zasłonakiem rudym, chciałem dostać skierowanie do toksykologa, lecz lekarz rodzinny twierdzi że mam problem z psychiką, bo wg lekarza wyniki są dobre. Zrobili mi badanie moczu w szpitalu na obecność Amanityny i wypisali. Co mam robić? Przy zasłonaku substancja szkodliwa Orelanina nie jest wykrywalna w żaden sposób, więc jak mam przekonać lekarza rodzinnego? Może powinienem zmienić lekarza? Proszę o podpowiedź.

Nie wiem. Moim zdaniem pacjent ma prawo do konsultacji u innego lekarza nawet jeśli wydaje mi się, ze konsultacja jest niepotrzebna. Z tego powodu, można powiedzieć, ze z etycznego powodu, nie odmawiam wydania skierowania do specjalisty. Wyglada na to, że nic specjalnego panu nie grozi, choć jak pisałem i ja jako lekarz i wyglada na to, że pan jako pacjent bylibyśmy spokojniejsi po konsultacji z toksykologiem.