Zawartość kalorii w łyżce bitej śmietany

ile kalorii może mieć gofr bez cukru ,na wodzie ? i ile łyżka bitej śmietany śnieżki na mleku 0 % bez cukru oczywiście ? i ile łyżeczka sosu toffi dr. oetcera ?
ponad rok temu

Witam, 1 gofr bez cukru ma około 140 kcal, łyżka bitej śmietany około 10 kcal, sos toffi 1 łyżeczka około 20 kcal. Pozdrawiam.

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Przygotowane w sposób klasyczny gofry mają ok 300 kcal
Sam gofr w wersji light może (w zależności od receptury) charakteryzować się kalorycznością na poziomie 80kcal.
Łyżka śnieżki na mleku 0% to ok 15kcal
Łyżka sosu toffi to ok 30 kcal
pozdrawiam