Zazdrość o przyjaciela

Dzień dobry, proszę o pomoc :( Od dłuższego czasu jestem strasznie zazdrosny o przyjaciela, jest to wręcz nie do zniesienia, gdy widzę jak opowiada innym kolegom to czego mi nie powiedział :( Przez moje zachowanie mogę go stracić :( Chce mi się płakać, wyć. Dziś rozmawialiśmy na ten temat ipowiedział, że przesadzam. Dzis po tej rozmowie wydało mi się, że jakby w szkole jeszcze bardziej szedł do innych a ze mną nie miał ochoty rozmawiać. Powiedział mi też, że ma dość pilnowania mnie :/ Pomocy :(

Witaj,
od przyjaciół często wymaga się wyłaczności,więc nic dziwnego,że masz poczucie zdrady.Jednocześnie dobrze byłoby się zastanowić,dlaczego obwiniasz siebie i zarzucasz sobie własne poczucie przyjażni i standardów.I co to znaczy "pilnował Cię".Może to nie Twój problem lecz jego i w kolejnym związku koleżeńskim powtórzy swoje "zmęczenie ",a Ty znajdziesz sobie lepszych towarzyszy.
Pozdrawiam serdecznie

Często nieadekwatna zazdrość może być wynikiem różnych wewnętrznych nierozwiązanych konfliktów, problemów z samooceną, poczuciem wartości i akceptacji. Zachęcam do skorzystania z pomocy psychologa, zanim nadmierna zazdrość i poczucie odrzucenia nie utrudnią Panu innych relacji interpersonalnych.