Zbyt długi sen u 23-latka

Jestem studentem, obecnie mam wakacje. Zawsze siedziałem po nocach a od kilkunastu dni chodzę spać o 19-20 i śpię 12-13 godzin. Dodam, że za dnia ani nie pracuje ani nie mam jakiegoś wysiłku.Co może być przyczyną, że tak mi dzieje?

Senność może być objawem jakiejś choroby somatycznej (zalecam wizytę u lekarza i przeprowadzenie badań) lub sygnałem jakiś trudności psychicznych. Jeśli wyeliminowane zostaną powody somatyczne konieczna będzie konsultacja z psychiatrą.

Najpierw proszę udać się do lekarza rodzinnego. Jeżeli podłoże organiczne zostanie wykluczone, proszę skonsultować się z lekarzem psychiatra. Nadmierna sennoc może być objawem różnych zaburzeń emocjonalnych, m.in. depresji.