Zbyt duży apetyt u 20-latka

Za pol roku bede miec 21lat zaczolem ostatnio znowu strasznie jesc co zjem jestem znowu glodny a wiem ze pasozytow w sobie nie mam bo mialem badania takie jak kolonoskopia i gastroskopia mialem kuracje antybiotyk ami przeciw helico bacter mam tez straszna ochote na slodkie co to moze byc dalej borykam sie z problemami przewodu pokarmowego no ale chyba od tego nie ma sie apetytu

Witam, być może w Pana diecie jest zbyt wiele produktów, które wpływają na wzrost stężenia insuliny, która pośrednio pobudza apetyt, przy jednoczesnej zbyt niskiej podaży błonnika z produktów spożywczych. Trudno wyrokować bez poznania dzienniczka żywieniowego. Proszę go wypełnić (do pobrania z mojej strony internetowej www.dietoterapia.waw.pl) i odesłać mailem. Wówczas będę w stanie pomóc.

Pozdrawiam

Witam,
powodem może być także źle dobrana dieta, w której znajduje się dużo produktów z wysokim indeksem glikemicznym, np. jasne pieczywo, ryż, makarony, słodkie płatki, produkty z tłuste, gotowane, a nawet rozgotowywane warzywa itd. Poza tym zbyt duże przerwy między posiłkami. Proszę wprowadzić regularnośc posiłków: jeść 4-5 w ciagu dnia w odstępach co 3-4 g. Każdy z posiłków powinien składać się z produktów z niskim indeksem glikemicznym oaz niewielką porcją warzyw. Pić min. 1,5 litra wody dziennie, a owoce spożywać do 16.
Pozdrawiam