Zdrowy tryb życia, niedoczynność tarczycy a waga

Dzień dobry, mam 24 lata, 3 tygodnie temu przeszłam na zdrowy tryb życia. Jem w miarę regularnie, 4-5 posiłków dziennie: owoce (2 pierwsze posiłki), warzywa, chudy nabiał, produkty pełnoziarniste, zero słodyczy i podjadania. Piję min 1,5l wody dziennie i ćwiczę 4-6 razy w tygodniu: fitness, rower (min 30km), bieganie (5-10km). Mam niedoczynność tarczycy jednak od roku uregulowaną. Mimo to moja waga stoi w miejscu, a brzuch mam wrażenie, że rośnie. Jaka może być tego przyczyna?

3 tygodnie to bardzo krótki okres czasu na określenie skuteczności diety. Dodatkowo jeżeli w tym samym czasie zaczęła Pani stosować działania mające na celu zredukować tkankę tłuszczową oraz wzmożyła aktywność fizyczną to waga może stać w miejscu, choć zmienia się proporcja między tkanką tłuszczową i mięśniową (mięśnie są cięższe niż tkanka tłuszczowa). Najlepiej jest więc postępy kontrolować za pomocą analizy składu ciała, a nie zmian na wadze. Sugeruję utrzymać taki tryb życia i wykonywać co 2-3 tygodnie kontrolę za pomocą analiy składu ciała (takie urządzenia są dostępne na większości siłowni), a jeżeli po 2 miesiącach nie stwierdzi Pani zmian należy udać się na konsultację do specjalisty.

Okres 3 tygodni to za mało, aby mówić o jakiś zmianach. Tym bardziej, że jest Pani obciążona niedoczynnością tarczycy. To, że jest uregulowana to super - proszę starać się to utrzymać. Proponuję nie rezygnować ze zmienionych nawyków żywieniowych i podjętej aktywności fizycznej - przy osób z niedoczynnością tarczycy taki tryb życia i jego efekty przychodzą później, także proszę się nie poddawać.