Zerwanie przez dziewczynę i czuły SMS

Rzuciła mnie dziewczyna.Powiedziała że mysłała że może mnie pokochać, ale nadal kocha innego. Nigdy z nim nie była i raczej nie będzie. Ma dużo problemów na studiach i ze zdrowiem. Na początku prosiłem o drugą szanse, mówiłem ze jest ważna.Chciała zerwac ze mną kontakt.Ostatnio jednak nie odpowiada juz tak olewająco tylko rozmawia jak kiedys.Ale nie chce sie spotykać bo mówi że nie potrafi ze mną być jednoczesnie kochając innego bo to okrutne. Ostatnio napisała ze chciałaby sie przytulic.Pomocy

Witam... współczuję. Strata, szczególnie relacji z bliską osobą to źródło silnych i trudnych bardzo uczuć. Uczuć z którymi nie zawsze potrafimy sobie sami poradzić. Warto więc skorzystać z pomocy specjalisty - najlepiej psychoterapeuty. Proszę zapytać w dziale informacji regionalnego oddziału NFZ i dowiedzieć się gdzie, najbliżej Pana miejsca zamieszkania może Pan skorzystać z takiej pomocy.Pozdrawiam

Dla dziewczyny jest to dość "wygodny" układ. Pan jest, reaguje na kontakt, czuły sms i jest Pan gotów działać dla niej. Z drugiej strony w tym układzie dziewczyna nie bierze odpowiedzialności za związek, nie zobowiązuje się do wierności, czy relacji. Tak jakby tylko przywileje płynące ze związku bez zobowiązań. Pytanie czy Panu ten układ odpowiada? Czy i ile jest Pan gotów czekać na to, że może jej uczucia się zmienią? Warto, żeby Pan sobie odpowiedział na te pytania i zastanowił się czego oczekuje od dziewczyny i swojego życia i czy w takim układzie ma szansę to zrealizować. Inaczej naraża się Pan na cierpienie i frustrację.

Proszę Pana,
Rozstania są niełatwe dla obu stron. Stąd niekonsekwentne zachowania. Trzeba będzie zobaczyć, na którą stronę przesunie się szala. W każdym razie upływ czasu może łagodzić negatywne doznania oraz pozwoli uczuciom przeważyć na którąś ze stron. Również u Pana może wystąpić coś w rodzaju konfliktu wewnętrznego, ale w takiej sytuacji to najzupełniej zrozumiałe.

Serdeczne pozdrowienia
Tomasz Furgalski