Zerwanie znajomości z osobą ze schizofrenią

Witam, mam pytanie do lekarza psychiatry, poznałam chlopaka, wydaje mi sie spokojny, niesmialy. Powiedzial mi ze ma schizofremie zdiagnozowana 7 lat temu, bierze solian, mowi ze u niego choroba jest lagodna, mial jakies urojenia, ktore minely, jest pod kontrola lekarza, psychoterapeuty( co 2 mies.) Mowi ze nie jest niebezpieczny, agresywny, choroba objawia sie smutkiem, przygnebieniem, ze teraz jest ok. Mam male dziecko, czytalam o tej chorobie. Czy mam mu wierzyc czy llepij zerwac znajomosc?

Witam,
na pewno dobrym rozwiązaniem nie jest zrywanie znajomości.
Jeżeli chce Pani kontynuować znajomość, to nie widzę przeszkód, jeżeli chłopak jest w fazie remisji choroby i przyjmuje leki.
Musi byc Pani jednak świadoma tej choroby i wiedzieć, że może dojść do nagłego załamania stanu chłopaka.

Witam,ludzie chorzy psychicznie na całym świecie funkcjonują w związkach, pracują, mają znajomych, "normalnie" żyją. Nie należy z zasady bać się ludzi ze schizofrenią. Człowiek chory na schizofrenię, odpowiednio leczony może być pełnowartościowym partnerem w relacji. Oczywiście bliscy chorego powinni posiadać dokładną wiedzę na temat tego czym jest ta choroba, jaki jest jej specyficzny charakter u danej osoby, jak należy postępować w przypadku nawrotu a czym jest remisja choroby. Ze względu na teorie genetycznego dziedziczenia schizofrenii trzeba też rozważyć za i przeciw posiadania wspólnego potomstwa. Generalnie odradzam więc zerwanie, szczególnie jeżeli się państwo kochacie, a jak Wam będzie razem czas pokaże, proszę go sobie dać nawzajem. Pozdrawiam