Problem z zerwaniem znajomości

Dzien dobry.Mam takie pytanie do psychologa.Nie potrafie zerwac znajomosci na odległość ktora trwa ok5 lat.Od pewnego czasu nie mozemy sie dogadac sa klotnie Nie odczuwam zeby zalezalo jemu na mnie.Osoba ta jest po rozwodzie ale nadal mieszka z zona.Czesto mowi ze nie moglby z taka osoba zyc normalnie bo jest mu zle.Na moje pytanie ze ma sie okreslic co chce w zyciu mowi ze na kolejnym spotkaniu ze mna zobaczy jak ze mna bedzie i czy w ogole da sie ze mna żyć.Czuje ze znajomosc nie ma sensu i p

Pozdrawiam

Witam,

Może to nie tylko problem z zakończeniem relacji z mężczyzną, ale budowania satysfakcjonującej relacji w ogóle, bliskości, poczucia własnej wartości?

Pozdrawiam
Agnieszka Jabłonowska

Witam. To ciekawe, dlaczego nie może Pani zakończyć relacji, którą opisuje Pani jako trudną, niszczącą i nie dającą zbyt wielu perspektyw na przyszłość. Każda relacja jest dla nas w jakimś sensie zarówno trudna, jak i satysfakcjonująca. Nie ma związków idealnych. Jeżeli jednak od dłuższego czasu jest Pani w relacji na odległość, która nie idzie do przodu, w której słyszy Pani umniejszające komentarze na swój temat, to warto zastanowić się, co właściwie Pani sobie robi? Ciekawe jest również to, czy to pierwsza Pani relacja, która w ten sposób wygląda, czy też wcześniejsze związki były w pewnym sensie podobne? Jeżeli zauważa Pani pewne podobieństwa wówczas warto skorzystać z pomocy doświadczonego psychoterapeuty. Specjalista wyjaśni, dlaczego właśnie takie związki Pani buduje i być może pomoże Pani skorygować ten wewnetrzny schemat, by relacje mogły być bardziej satysfakcjonujące.

Małgorzata Danielewicz
www.terapia-psycholog.com.pl
www.psychoterapia.lublin.pl